Venemaa kaart

Venemaa on riik, mis asub põhiliselt Aasias kuid osaliselt ka Ida-Euroopas. 17 075 400 ruutkilomeetriga on Venemaa maailma suurimaks riigiks, kattes rohkem kui kaheksandikku maismaa asustatud alast. Lisaks sellele on Venemaa oma rahvaarvult maailmas 8. kohal 143 miljoni elanikuga. Venemaa pealinnaks on Moskva. Venemaa riigipiir puutub kokku Norra, Soome, Eesti, Läti, Leedu ja Poola, Valgevene, Ukraina, Gruusia, Azerbaidžaani, Kasahstani, Hiina, Mongoolia ning Põhja-Koreaga. Üle veekogude on Venemaal piirid ka Jaapani ning Ameerika Ühendriigiga.

Venemaa on maailma suurim riik, mille pindala on 17 098 242 ruutkilomeetrit. Seal elab 145,9 miljonit inimest.

Venemaa on vapustava loodusega riik, alates Siberi külmunud tundratest kuni Uurali künklike mägedeni. Külastajad saavad uurida Moskva ja Peterburi ajaloolisi linnu, teha ekskursiooni Kremlisse ja Punasele väljakule või sõita kruiisiga mööda Volga jõge. Ainulaadse elamuse saamiseks võivad külastajad uurida tohutut Baikali järve või sõita Trans-Siberi raudteega.

Venemaal asuvad ka mõned maailma kõige muljetavaldavamad arhitektuuriobjektid, alates ikoonilisest Püha Vassiliuse katedraalist kuni suurejoonelise Talvepaleeni. Külastajad saavad tutvuda Venemaa ainulaadse kunsti ja kultuuriga, alates kuulsast Bolšoi balletist kuni maailmakuulsa Ermitaažini.