Soome kaart

Soome on üks Põhja-Euroopa riik, mis kuulub Euroopa Liitu. Soome on üheks Põhjariikideks ning osaks Fennoscandias. Selle naabriteks on läänest Rootsi, põhjast Norra, idast Venemaa ning üle Soome lahe, lõunas, Eesti. Soome pealinnaks on Helsingi kuid teisteks suurteks linnadeks on Espoo, Tampere, Vantaa, Turku, Oulu, Lahti, Kuopio, Jyväskylä ning Pori.

Soome on riik, mis asub Põhja-Euroopas ja piirneb Rootsi, Norra ja Venemaaga. Soomes elab 5,5 miljonit inimest ja selle pindala on 338 455 ruutkilomeetrit.

Soome on koduks mitmekesisele metsade, järvede ja saarte maastikule, samuti mõnedele kõige suurejoonelisematele loodusnähtustele, nagu näiteks virmalised. Helsingi on pealinn, mis on täis elavat kultuuri ja vaatamisväärsusi. Soome on tuntud oma vapustava arhitektuuri poolest, alates Helsingi katedraali suursugususest kuni keskaegse Turu lossini.

Soome on suurepärane sihtkoht vabaõhuürituste jaoks, alates suusatamisest, mootorsaanidest ja jääpüügist talvel kuni kajakimatkade, kalapüügi ja matkamiseni suvel. Soome on oma ainulaadse kultuuri, vapustava looduse ilu ja elavate linnade poolest kohustuslik reisisihtkoht reisijatele, kes otsivad ainulaadset elamust.