Rootsi kaart

Rootsi puhul on tegu Skandinaaviamaaga Põhja-Euroopas. Riik piirneb läänest Norraga ja idast Soomega ning tunnel-sillast üle Öresundi on see piiratud Taaniga. Oma 450 295 ruutkilomeetriga on Rootsi Euroopa Liidus pindalalt kolmas riik ning riigi rahvaarvuks on 9,8 miljonit. Riigis on väga madal rahvastikutihedus, kus elab 21 inimest ühe ruutkilomeetri peale kuid 85% kogu rahvastikust elab linnades.

Põhja-Euroopas asuv Rootsi on looduskaunis ja ainulaadse kultuuriga riik. Rohkem kui 10 miljoni elanikuga ja 450 295 ruutkilomeetri suuruse pindalaga riik pakub reisijatele mitmekesiseid elamusi.

Alates kosmopoliitsest Stockholmi linnast kuni Göteborgi ja Malmö võluvate linnadeni, Skåne maalilise maastiku ja Lapimaa karge iluga, on Rootsis igaühele midagi. Riik on tuntud oma põhjamaise köögi poolest, mis pakub värskeid mereande ja traditsioonilisi roogasid, nagu lihapallid ja pohlakaste.

Külastajad saavad nautida ka loodust, kus on võimalusi matkamiseks, kalastamiseks ja suusatamiseks. Riik on tuntud ka oma disaini, moe ja arhitektuuri poolest, kus on palju ikoonilisi ehitisi, nagu Stockholmi raekoda ja Vasa muuseum.