Läti kaart

Läti on Balti regioonis, Põhja-Euroopas asuv riik. Tegu on ühega kolmest Balti riigist. Seda ümbritseb põhjast Eesti, lõunast Leedu, idast Venemaa ning kagust Valgevene. Peale selle on riigil läänest üle vee piir ka Rootsiga. Lätis elab 2 070 371 elanikku ning riigi pindalaks on 64 589 ruutkilomeetrit. Rohkem Läti.

Läti on väike riik, mis asub Põhja-Euroopas. Selle pindala on 64 589 ruutkilomeetrit ja seal elab umbes 2 miljonit inimest. Läti on tuntud oma kaunite metsade ja suurepärase ranniku poolest. Lätis on midagi igaühe jaoks, alates vapustavast Gauja rahvuspargist kuni maalilise Riia linnani.

Loodusesõbrad saavad uurida riigi vapustavaid rahvusparke ja looduskaitsealasid. Kultuuriarmastajad saavad nautida riigi rikkalikku ajalugu, elavat muusikamaastikku ja ainulaadset arhitektuuri. Seiklushimulised saavad nautida selliseid tegevusi nagu matkamine, jalgrattasõit, kajakisõit ja kalapüük.

Turistid saavad uurida riigi vapustavaid järvi, jõgesid ja koopaid. Samuti on palju võimalusi nautida riigi maitsvat kööki ja rikkalikku kultuuripärandit. Lätis on kõigile midagi, alates Liepaja randadest kuni Daugavpilsi linnani.